SIERRA

SIERRA

Vlna-Hep

Dnes bych vám ráda představila další naprostou novinku od značky VLNA-HEP, která právě míří do našich galanterií – úchvatně nadýchanou směsovou přízi SIERRA.

SIERRA je hrubší velmi měkká, nadýchaná akrylová příze s 20% podílem vlny s krátkými barevnými přechody a s krátkým chloupkem.

Na první pohled jsem ze SIERRY měla trochu obavy, protože s podobnými přízemi příliš zkušeností nemám, a když už jsem měla možnost nějakou podobnou dříve vyzkoušet, byla jsem spíše zklamaná. Všechny obavy se ale rychle rozplynuly hned, jak jsem ji  vzala poprvé do ruky. Byla jsem velmi mile překvapená z její měkkosti a nadýchanosti. Provedla jsem i malý test na svých třech dětech. Naslepo jsem jim opakovaně a různě na přeskáčku dávala do rukou k porovnání SIERRU a ještě jedno klubíčko se stejným složením. Všechny tři vždy vybraly SIERRU jako příjemnější. 

Co je SIERRA zač:

Materiál: 80 % akryl, 20 % vlna
Návin: 450 m
Gramáž: 150 g
Velikost háčku: výrobce doporučuje 4 – 4,5 mm, já doporučuji 4 – 6 mm podle toho, co háčkujeme.

Příze je vícebarevná s krátkými přechody, což ve výsledku tvoří hezké melírování. V nabídce je v šesti krásných provedeních.

Jak se s přízí pracuje:

Samozřejmě jsem hned musela na zkoušku aspoň malý kousek uháčkovat. Výrobce doporučuje háček velikosti 4 – 4,5. Tato velikost háčku bude podle mého názoru vhodná například při háčkování čepice, kde chceme zamezit větším dírám mezi sloupky. Já se pustila do šály a tu mám radši hezky nadýchanou, takže jsem sáhla po háčku č. 6.

Musím se přiznat, že ze začátku to byl trochu boj. Háček se mi zachytával o chloupky a pořád někde visel. Přeci jen jsem zvyklá především na duhové příze, se kterými se háčkuje jedna báseň.  Ale kdo již má v životě něco uháčkováno, jistě mi dá za pravdu, že ke každé přízi je třeba přistupovat jinak a hlavně si zvolit správný háček. Ve chvíli, kdy jsem pochopila, že s přízí musím háčkovat o něco volněji než jsem zvyklá a najít opravdu hladký háček, šlo to už jako po másle.

Čím zaujala příze SIERRA mě:

  • produkt české značky
  • velmi příjemný materiál na dotek  
  • u krku nekouše 
  • lehkost, nadýchanost
  • krásně hřeje

Pro koho je příze vhodná:

  • Na nošení: pro všechny, kteří mají rádi materiál s příměsí vlny. Přesto, že je Sierra opravdu příjemná a mě osobně nekouše, velmi citlivým jedincům bych obecně příze s příměsí vlny spíše nedoporučovala.
  • Na tvoření: myslím si, že SIERRA je vhodná spíše na pletení, ale s trochou trpělivosti a po prvotním společném seznámení se, z ní vykouzlíte nádherné věci i s háčkem. Příze se ne úplně snadno páře, i proto doporučuji spíše pro zkušenější háčkařky a háčkaře.

Na co je příze vhodná:

SIERRA je vhodná především na období chladného podzimu a zimy. Vykouzlíte z ní opravdu teplé šátky, šály, ponča, čepice, kardigany, deky a řadu dalších výrobků.

Kde je možné SIERRU zakoupit (nebo velmi brzy bude):