tajný adventní šátek2020

!! PROJEKT UKONČEN 26.12.2020 !! Výsledek našeho projektu najdete ZDE:

Tajný adventní šátek 2020

V listopadu 2019 jsem dotvořila šátek Tajemství adventu. Díky vzoru, který se postupně rozvíjel, přišla spontánní myšlenka na společné tajné háčkování v naší facebookové skupině Na Háček – autorské návody. Každý týden jsem zveřejnila jednu část návodu na šátek, který dopředu nikdo neviděl. A aniž bych to záměrně plánovala, vyšlo nám to přesně na celý advent a šátek jsme dokončili těsně před štědrým dnem. Byl to krásně strávený adventní čas a slíbila jsem, že si v tomto duchu zkusíme zavést každoroční tradici. Proto tu máme letos opět projekt Tajný adventní šátek 2020. A zde naleznete všechny potřebné informace.

Kde bude projekt probíhat?

Pokud se chcete projektu účastnit, zvu vás do naší facebookové skupiny Na Háček – autorské návody. Tam se společně radíme, pomáháme si, vybíráme klubíčka atd…

Kdy se bude projekt konat?

Začínáme první adventní neděli 29. listopadu 2020 ve 20:00.

Co na projekt potřebuji?

Klubíčko s návinem 1500m, ideálně 3nitku. Na projekt jsem použila přízi od české značky YarnMellow Butterfly – Andělské zvonění, které bylo speciálně sestavené pro tento projekt a je možné ho zakoupit pouze na e-shopu MOJEGALANTERKA.cz. O klubíčko je ohromný zájem, pokud je právě vyprodané, nebojte se, velmi brzy bude zase skladem.

Na projekt můžete samozřejmě použít libovolné klubíčko, nejvhodnější jsou duhová (barevná) klubíčka s dlouhými přechody se zmiňovaným návinem 1500m. Slušet mu budou spíše jemné barvy, především s jemnými přechody, ale zajímavý bude určitě i v tmavé variantě v tzv. ombre stylu. Vyhnula bych se velkým barevným kontrastům. Hezký bude ale i z jednobarevné příze.

Jaký šátek budeme háčkovat?

Konkrétní podobu šátku neprozradím. Je to tajné. Ale mohu prozradit, že se jedná o šátek v klasickém tvaru do “Vé”, vzdušný, spíše jako pléd přes ramena. Vzor je celoročně využitelný, spíše abstraktní – žádné tlapky, květiny apod..

Jaká je náročnost háčkování?

Šátek je vhodný pro mírně pokročilé háčkařky i háčkaře. Odvážní začátečníci s podporou a pomocí v naší FB skupině šátek pravděpodobně zvládnou také.
Použité sloupky: DS, PDS, ŘO, PO, popcorny, sháčkované DS, DS háčkované za zadní nitku, PRDS.
Na složitější části, které by mohly působit problém, se pokusím natočit video.
Návod bude obsahovat schéma i detailně psaný postup krok po kroku.

Jaká jsou pravidla hry – jak to bude probíhat?

Celý projekt se koná především proto, abychom se mohli v předvánočním čase také trochu zastavit a odreagovat se od všeho shonu. A je to hra. Hra s trochou napínavých prvků.

V neděli 29. listopadu ve 20:00 zveřejním zde na této stránce první část návodu a každou další adventní neděli také vždy ve 20:00 další část. Konkrétní část si bude možné zdarma stáhnout vždy až do následujícího úterního večera. Po té bude návod stažen. Návod má 4 části – na každou adventní neděli jednu.

Jedná se o tajný projekt, proto po celou dobu jeho konání nikdo nikde nezveřejňuje žádné fotky. Výjimkou je naše facebooková skupina Na Háček – autorské návody, kde si vždy po zveřejnění další části návodu ukazujeme předešlou část. Tzn. v neděli 6. prosince po 20. hodině je možné ve zmiňované fb skupině ukázat první část šátku atd.. Prosím o důsledné dodržování tohoto pravidla, abychom nekazili hru všem ostatním. Děkuji.

Autorská práva

Návod na šátek je autorský a vztahuje se na něj autorský zákon. Stažením návodu získáváte “licenci”, na jejímž základě můžete háčkovat šátek (i pro komerční účely, ale za splnění daných podmínek, více v návodu). “Licencí” NENÍ uděleno právo návod dále šířit jakýmkoli způsobem.

Všechny vás moc PROSÍM: projektu jsem věnovala opravdu nemálo času a nyní vám ho chci ze srdce věnovat jako takový malý dárek. Věnujte malý dárek i vy mně – tím, že budete dodržovat autorská práva. Upřímně děkuji.

Návod ke stažení zde:

Čtvrtou část návodu jste mohli stahovat do úterý 22. prosince 2020
Třetí část byla k dispozici pro stažení do úterý 15. prosince 2020
Druhou část návodu bylo možné stáhnout do úterý 8. prosince 2020
Návod bylo možné stáhnout do úterý 1. prosince.