YarnMellow Butterfly

YarnMellow Butterfly

Jsem velice ráda, že vám mohu představit nádherná duhová klubíčka Butterfly ČESKÉ značky YarnMellow. Samotná značka YarnMellow je poměrně čerstvou novinkou na našem trhu, a proto jistě stojí za představení i sama o sobě.

Značka YarnMellow vznikla v roce 2019 a stojí za ní stejný tým jako za e-shopem tvorboshop.cz. Přístup mnohých dodavatelů kreativního materiálu holky z tvorboshopu otrávil natolik, že se rozhodly pro založení vlastní značky. Zatím je to maličká značka se dvěma produkty, ale má velké ambice! Prvním produktem byly polyesterové šňůry Loopy, které jsou pro YarnMellow vyráběné v České Republice. Jsou skvělé na výrobu košíků či kabelek. Druhým produktem jsou právě zmiňovaná duhová klubíčka Butterfly.

Butterfly

Duhová klubíčka Butterfly si holky z tvorboshopu vyrábí sami. Původní záměr byl podobný jako u šňůr Loopy. Chtěly najít dodavatele, který by je pro jejich značku vyráběl, ale nebyl nikdo, kdo by je byl schopný dodávat rychle, levně a v dostatečném množství. Nezbývalo tedy nic jiného, než vymyslet a zrealizovat výrobu úplně od nuly. Dá se říci, že klubíčka jsou namotávána ručně. Každý metr příze holkám projde rukama. Každé klubíčko je tedy originál.

Klubíčka mají návin cca 1500 m (270 g), složením jsou 50 % bavlna a 50 % akryl. Příze je tzv. „nestočená třínitka“, tvoří ji tedy 3 nitky, které nejsou vzájemně obtočené kolem sebe, ale leží volně vedle sebe. Díky tomu jsou výrobky krásně hebké a vzdušné. Klubíčko je navinuto do krásně pevného tvaru, při práci se z něj tedy dobře odmotává. Nitky jsou do klubíčka namotávány pěkně napnuté, proto se s přízí pracuje opravdu příjemně. Oba konce příze jsou označené, a tak si každý může velmi pohodlně vybrat, z které strany začne. Doporučuji použít háček 3 – 3,5.
Materiál je certifikován pro výrobky pro děti do 3 let. 
Klubíčka jsou dostupná také ve variantě mono (jednobarevná) a je možné je kombinovat.

Čím zaujala klubíčka Butterfly mě:

  • 100% Český výrobek malé firmy z Jičína 
  • Dostatečně dlouhý navin 1500m
  • Velmi příjemný materiál
  • Neotřelé kombinace barev
  • od ostatních klubíček se jasně liší kratším barevným přechodem mezi druhou a třetí nitkou
  • opravdu drobné uzlíčky u navazování nitek, v hotovém výrobku nejsou vůbec viditelné
  • certifikovaný materiál pro výrobu pro děti do 3 let

Pro koho je příze vhodná:
Pro kohokoli, kdo zvládá minimální základy háčkování. Obecně přízi typu „nestočená třínitka“ (nestočené nitky do jednoho vlákna) nedoporučuji jako první přízi pro úplné začátečníky, protože se s ní může někomu trochu hůře pracovat (zachytávání háčku o jednotlivé nitky). Z mého pohledu je to ale pouze o zvyku a jsem přesvědčena, že trocha cviku se vyplatí!

Na co je příze vhodná:
Šátky, šály, plédy, ponča, svetříky, šatičky pro malé slečny, lehké dečky do kočárku atd…

Kde je možné klubíčka koupit:

Uháčkujte si z příze Butterfly: